MetalERG - tradycja i nowoczesność

MetalErg jest firmą rodzinną działającą od roku 1967. Do roku 1987 firma prowadziła działalność budowlano – remontową. W latach osiemdziesiątych profil działalności przekształcił się stopniowo na obróbkę, przetwórstwo metali i tworzyw sztucznych.

W 1993 r. zakupiliśmy licencję od duńskiej firmy SKELTEK na produkcję ekologicznych kotłów na słomę, drewno i inną biomasę EKOPAL RM.  Od tego czasu produkujemy nieprzerwanie kotły na biomasę, rozszerzając paletę asortymentową. Znaczną ilość kotłów eksportujemy za granicę m.in. do Danii, Norwegii, Finlandii, Szwecji, Szkocji, Czech. Uzupełnieniem oferty są wydajne i ekonomiczne nagrzewnice powietrza na słomę.

Jesteśmy również producentem aparatury medycznej. Oferujemy światowej jakości reduktory tlenu medycznego, używane w placówkach medycznych i przez jednostki ratownicze.

Do naszej działalności nalezy również obróbka metali - świadczymy usługi kooperacyjne dla Klientów krajowych i zagranicznych.

metalerg

W chwili obecnej zatrudniamy ok. 150 osób a nasze zabudowania produkcyjne sięgnęły już powierzchni ok. 3500 m2. Posiadamy własne biuro konstrukcyjne i wykwalifikowaną kadrę inżynierską. Współpracujemy również z zakładami wykonującymi dla nas powłoki cynkowe (na gorąco i galwaniczne), chromo-niklowe oraz malowanie proszkowe.

Posiadamy certyfikaty zarządzania jakością EN ISO 9001:2000 oraz ISO 13485:2003

Jako uczestnik programu Rzetelna Firma przywiązujemy wagę do etycznego biznesu. Dzięki temu owocnie współpracujemy z ponad 200 firmami w kraju i za granicą, którym świadczymy usługi kooperacyjne i dla których produkujemy wyroby gotowe.

Nasza działalność to również misja społeczna. Mimo światowego kryzysu nie jesteśmy obojętni na potrzeby osób doświadczonych przez los. Posiadamy status Zakładu Pracy Chronionej, pozwalający na efektywne wykorzystanie potencjału będącego u osób niepełnosprawnych przy zachowaniu rynkowej konkurencyjności. W miarę możliwości wspieramy też różne fundacje i akcje charytatywne, m.in. pomogliśmy w powstaniu kotłowni w domu wspólnoty Fundacji Barka w Warmątowicach na Opolszczyźnie. 

W 2006 r. firma zrealizowała projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Sektorowego Programu Operacyjnego "Wzrost konkurencyjności przedsiębiorstw" - działanie 2.3